Terveellinen syöminen budjettipesäkilistalla

Terveellinen syöminen budjettipesäkilistalla

Dorothy Atkins

Dorothy Atkins | Päätoimittaja | E-mail

Jos haluat syödä terveellisesti ja kauniisti 36 dollaria viikossa, aloita suurella ostoslistaan. Tämä päälistaluettelo kokoaa ruokasi 7 päivää budjettiin. Se sisältää öljyt, valmistetut tuotteet, lihan, meijerin ja enemmän - kaikki, joilla on ainutlaatuiset terveys- ja kauneusetuja boot! Tarkista heidät pois yksi kerrallaan ja onnellinen ostos!

Hanki päivittäiset valikot täältä.

LISÄÄ: Kaikki mitä tarvitset syödä Pretty!

OSTOSLISTAÖljyt

  • Canolaöljy: $ .21 per insuliini, 10,00 dollaria per pullo
  • Oliiviöljy: 7,49 dollaria per 17oz

Tuottaa

  • Valkosipulinkynsi: 1,79 dollaria
  • Porkkana: $ .99 / laukku
  • Appelsiinimehu: 3,00 dollaria
  • Salsa: 3,29 dollaria / 15,5oz
  • Rusinat: 3,19 dollaria / 12oz
  • Bag of apples: 3,99 dollaria 3lbs
  • Russet-perunat: 3,79 dollaria per lb
  • Red Peppers: 2,99 dollaria per lb
  • Appelsiinit: $ .99 per lb
  • Seedless rypäleet: 1,49 dollaria per lb
  • Bartlett Pear: 1,99 dollaria per lb
  • Banaani: $ .54 per lb
  • Kuivatut aprikoosit: 3,99 dollaria per 6oz
  • Bataatti: 1,99 dollaria per lb
  • Kale Chips: 7,98 dollaria per oz
  • Makea sipuli: 2,69 dollaria per lb

Liha

  • Lean Ground Turkey: 2,34 dollaria per lb * 6lb keskiarvo = 14,04 dollaria
  • Kana rinta: 3,05 dollaria per punta * 6pounds = 18,30 dollaria
  • Säilötetty lohi: 5,00 dollaria 2 tölkkiä varten

Ruuanlaitto / Leivonta / Mausteet

  • Kuivattu timjami: 1,00 dollaria per 3oz
  • Suolaa ja mustapippuria: 2,40 dollaria
  • Ketchup: 2,50 dollaria
  • Rice Etikka (sokeriton): 1,42 dollaria
  • Cinnamon: 1,00 dollaria per 3oz
  • Nutmeg: 1,00 dollaria per 3oz
  • Kumina: 1,00 dollaria per 3oz
  • Kurkuma: 1,00 dollaria per 3oz
  • Chili Powder: 1,00 dollaria per 3oz
  • Koko vehnäjauho: 3,85 dollaria / 5lb
  • Leivin sooda: $ .95 per 16oz
  • Kasvikeitto: 3,99 dollaria per 16oz
  • Agave Nectar: ​​5,15 dollaria per 23,5oz
  • Vanilja: 5,99 dollaria per 2oz
  • Leikattu saksanpähkinät: 12,25 per 16oz
  • Savustettu kurpitsa: 2,29 dollaria per 29oz
  • Dijon Sinappi: 3,49 dollaria / 12oz

jäädytetty

  • Pakastettu broccoli: 2,19 dollaria
  • Jäädytetyt marjat: 12,63 dollaria 4lb: lle
  • Jäädytetty maissi: 1,69 dollaria / 12oz
  • Pakastetut vihreät pavut: 1,39 dollaria per 16oz
  • Pakaste Kale: $ .89 per lb
  • Laukku sekoitetuista pakastevihanneksista: 3,00 dollaria / 32oz
  • Pakastettu pinaatti: 1,29 dollaria / 10oz

TIETOKILPAILU: Seuraa etenemistä syödä Pretty Quiz

meijeri

  • Fat-Free Jogurtti: 3,00 dollaria
  • Munat: 1,53 dollaria kymmeniä kohti
  • Maito: 2,99 dollaria per gal
  • String Cheese: 3,39 dollaria per 12oz

Jyviä

  • Ruskea riisi: 3,82 dollaria 28 kilogrammalle
  • Koko vehnäpastaa: 1,71 dollaria
  • Kaurapuuro: 4,99 dollaria 10oz
  • Quinoa: 4,40 dollaria per 14oz
  • Kokonainen vilja: 3,99 dollaria 15oz
  • Whole Wheat Crackers: 3,59 dollaria 9,5ozille
  • Koko vehnäpäällyste: 4,29 dollaria 8: lle
  • Koko vilja leipä: 4,29 dollaria leipää
  • Koko vehnä Arnolds Sandwich Thins: 3,69 dollaria 8: lle

Pavut / mutterit

  • Linnut: 24,30 dollaria per yksikkö
  • Mustat pavut: $ 1.45 16oz laukku
  • Cannellini-pavut: 1,09 dollaria 15,5ozille
  • Unsalted Peanuts: 4,29 dollaria 16oz
  • Chickpeas: $ .79 ja 15.5oz

*** hinnat ja saatavuus voivat vaihdella riippuen alueen saatavuudesta ***KATSO VIDEO:

Jaa Ystävien Kanssa

Aiheeseen Liittyviä Artikkeleita

add